понеділок, 12 грудня 2011 р.

Туристична конференція в Заліщиках.

9-10 грудня, у місті Заліщики відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція-семінар «Туристичні ресурси як чинник розвитку території». Загалом участь у заході взяло більше 80 провідних науковців у галузі туризму, представників органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, туристичних оператори, громадських активістів з Тернопільської, Львівської, Вінницької, Чернівецької, Івано-Франківської, Хмельницької, Черкаської областей та Києва. Серед співорганізаторів – Тернопільська обласна рада, комунальн е підприємство «Тернопільський обласний інформаційно-туристичний краєзнавчий центр», кафедра географії України і туризму Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка та Заліщицька районна рада. Конференція-семінар пройшла в рамках проекту «Туристично-рекреаційний кластер «Дністровський каньйон», що впроваджується Тернопільською обласною радою за підтримки Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні.
З вітальним словом до учасників конференції звернулися міський голова м. Заліщики Володимир Бенев’ят та проректор з наукової роботи ТНПУ ім. Володимира Гнатюка Богдан Буяк та побажали наукового конструктивну і плідної роботи конференції.
«Тернопільська область має унікальні можливості для потужного розвитку туризму, – зазначила директор Тернопільського обласного інформаційно-туристичного краєзнавчого центру Лариса Римар. – Ці можливості подарувала нам матінка-природа. Ми ж повинні їх використовувати задля громади, обговоривши концепції розвитку туристично-рекреаційного потенціалу Дністровського каньйону. Це головне завдання цієї конференції. А ще – об’єднати помисли науковців, туроператорів, представників влади задля допомоги громадам у розвитку туристичної сфери. Наш проект «Туристично-рекреаційний кластер «Дністровський каньйон» спрямований найперше на те, аби дати поштовх для розвитку територій, які мають неповторні природні ресурси».
Про доцільність та необхідність створення туристичних кластерів саме в межах Дністровського каньйону у своїх виступах наголосили провідні вітчизняні науковці у сфері туризму: д.г.н., професор, завідувач кафедри географії України і туризму ТНПУ ім. В. Гнатюка Ольга Заставецька, ст. науковий співробітник Лабораторії інженерно-географічних, природоохоронних і туристичних досліджень Львівського національного університету імені Івана Франка Юрій Зінько, д.г.н., професор, завідувач кафедри фізичної географії природничо-географічного факультету Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Григорій Денисик та інші.
На думку члена організаційного комітету конференції, начальника відділу зовнішніх зв’язків та промоції області виконавчого апарату Тернопільської обласної ради Назара Яворського – добрим прикладом є проведення саме таких виїзних конференцій, адже найдієвішим методом проаналізувати стан та перспективи регіону, саме в аспекті розвитку туризму є безпосередня присутність науковців, представників влади, громадських діячів та журналістів в ньому.
Окрім іншого на конференції обговорювалися питання історико-географічних аспектів розвитку туризму в регіоні, природно-рекреаційних та історико-культурних ресурсів Дністровського каньйону та сучасний стан розвитку туризму у Придністер’ї. Піднімалися питання про проблеми розвитку інфраструктури туризму у регіоні, інновації в туристичній галузі регіону, екологічні аспекти розвитку туризму у Дністровському каньйоні тощо.
Протягом двох днів учасники конференції мали нагоду побачити презентацію відеофільму «Дністровський каньйон – туристичне диво України», відвідали одне із найкрасивіших місць України – Урочище Червоне, де оглянули руїни Червоногородського замку та Джуринський водоспад, також ознайомилися з будівництвом центру водного туризму у с.Устечко Заліщицького району.
За підтримки Творчого Молодіжного Об’єднання «Нівроку» – усі бажаючі мали можливість переглянути онлайн-трансляцію конференції у мережі Twitter,

Немає коментарів:

Дописати коментар